GDZIE KUPIĆ BIAŁE PŁYTKI KWADRACIKI KAFELKI - SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD CERAMICZNYCH PŁYTEK ŚCIENNYCH.Witam Was i od razu przechodzę do tematu.
Na początku zaznaczam, że poniżej znajdziecie kilka modeli ściennych płytek ceramicznych w formacie maksymalnie 15 x 15 cm i TYLKO białych /chociaż na stronie producentów są dostępne również w innych kolorach/.

Płytki - kafelki w formacie kwadratu o boku 10 do 15 cm to dość popularne zjawisko w rustykalnej kuchni. Te, które chcę Wam pokazać są wyjątkowe!

Dlaczego na mój pierwszy post wybrałam akurat niepozorne, białe płytki? Ponieważ takich chcę użyć do prywatnego projektu łazienki. Mojej własnej, niewielkiej łazienki, która ma się podobać przez lata. A białe kafelki o strukturze "ręcznie formowanych" nadają się do tego doskonale!

Oczywiście nie obyło się bez inspiracji. Poniżej trzy zdjęcia łazienek, w których możecie zobaczyć o czym mówię / a w zasadzie piszę/: (zdjęcia pochodzą ze strony Pinterest.com ).
To co? Zaczynamy:

1. EQUIPE ARTISAN - format 13,2x13,2 cm cechy: białe, wykończenie - połysk, "glazurowane", powierzchnia w miarę gładka, mocno odbijająca światło.

2. EQUIPE LA RIVIERA - format 13,2 x 13,2 cm cechy: białe, wykończenie - połysk, widoczna struktura, nierówności.

3. DTILE - przestrzenne / serio! przestrzenne!/ płytki w formacie 15 x 15 cm z holenderskiej manufaktury. Jedyne płytki w zestawieniu o gładkiej powierzchni. I do tego z masą "dodatkowych gadżetów" jak haczyki, wieszaki, półki, a nawet kubeczki. Ciągle się nimi zachwycam (:4. VIVES ETNIA - format 13x13 cm cechy: białe, wykończenie - połysk, "glazurowane", nawet po fugowaniu charakteryzują się "odstającymi" krawędziami. Na zdjęciu poniżej w dwóch formatach:


5. WOW ZELLIGE - format 12,5 x 12,5 cm cechy: białe, nierówne krawędzie, z widocznymi przebarwieniami występują w macie i połysku, pochodzą z kolekcji WOW MESTIZAJE - która ma na celu ukazać naturalizm i niedoskonałość. I takie są! 6. COLLI FES format 13 x 13 cm cechy: białe, nierówna struktura, wykończenie - subtelny połysk. Zachwycają też inne kolory z kolekcji - są bardzo naturalne i niewymuszone.


7. EQUIPE MALLORCA 10 x 10 cm cechy: przygaszona biel - off white, "glazurowane" z widoczną strukturą.  Idealne, ale za małe... Wstawiam, bo zasługują żeby znaleźć się w moim top nine!

8. PERONDA RIAD 10 x 10 cm cechy: ciepły odcień bieli, widoczne nierówności, wykończenie - połysk. Również, jak w przypadku Equipe Mallorca, zbyt mały format. 

9. ROGIŃSKI WARSZTAT ARTYSTYCZNY - GLAZUROWANE PŁYTKI ŚCIENNE 9,8 x 9,8 cm terakotowe płytki z nałożonym kolorowym szkliwem i powtórnie wypalane. Płytki są produkowane w polskiej manufakturze. Znalazłam je szukając innego produktu. Naprawdę piękny produkt.

Ja mam swój typ, a Wy? 

Na pewno można było coś dodać, ale tego typu produktów jest sporo. Nie wyczerpałam tematu, a ranking jest subiektywny - i są tu produkty, które wpisują się w moją estetykę i są w miarę przestępne cenowo. 
Płytki są białe i ciężko uchwycić na zdjęciach ich autentyczną strukturę i barwę. Aby ułatwić Wam wybór wciskając nazwę przeniesiecie się na stronę konkretnego produktu. Wszystkie produkty kupicie w Polsce. Jedynie DTILE najlepiej zamawiać przez stronę producenta. Post nie jest sponsorowany i powstał dzięki kilkutygodniowemu śledztwu w sieci oraz sklepach z ceramiką. 

A może widzieliście ostatnio takie kwadraty, których nie ujęłam w przewodniku po białych płytkach? Podzielcie się, może zmienię swój typ (:
Pozostańmy w kontakcie!
Pozdrawiam Was ciepło!
Magda


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © PT8 , Blogger